בלוג סקס women-s.net

נערות ליווי: מבוא קצר להיסטוריה ולמקצוע

נערות ליווי: מבוא קצר להיסטוריה ולמקצוע

482 מילים

המקצוע העתיק ביותר בעולם, נערות ליווי (https://www.escortmonica.com/) היו חלק מהחברה משחר הציוויליזציה. מימיהם הראשונים של החצרנים ברומא העתיקה ועד לזמנים מאוחרים יותר, כאשר המקצוע קיבל תפנית אפלה ואסורה יותר, נערות ליווי היו מבוקשות להנאה וחברות על ידי רבים. במאמר זה, נדון בהיסטוריה של נערות ליווי, כמו גם את המקצוע עצמו.

ניתן לייחס את ההיסטוריה של נערות הליווי כבר בשנת 1400 לפנה"ס לאנשי החצר של רומא העתיקה. הן נתפסו כרווקות ששרו, רקדו וסיפקו חברה למי ששילם על כך. חצרנים אלה היו מבוקשים מאוד על ידי אנשים בעלי עושר וכוח רב והיו מסוגלים לנהל אורח חיים מפואר, כמו גם להצליח באמנויות הבמה.

ככל שחלפו מאות השנים, נערות ליווי הפכו למראה קבוע יותר באירופה, במיוחד בערים הגדולות. לאורך 1500 עד 1700, הזנות הייתה גלויה ומקובלת ברוב אירופה, ורק עם הופעתו של מעמד הביניים במאה ה -19 התייחסו אליה בזלזול.

בשנות ה- 1800, נערות ליווי החלו להפוך למקצוע מאורגן יותר במדינות רבות – במיוחד בארצות הברית. בתקופה זו, נערות ליווי עבדו לעתים קרובות עבור סוכנויות, שם הן קיבלו לעתים קרובות שכר קבוע והיו להן לקוחות קבועים. ניתן היה גם לשכור אותם מבתי בושת ששגשגו בכמה ערים בתקופה זו.

מקצוע נערות הקריאה המשיך לשגשג עד תחילת 1900, כאשר הממשלה החלה לפעול נגד בתי בושת וצורות אחרות של זנות. בשלב זה, המקצוע הפך לסטיגמה גבוהה ולעתים קרובות ניתן היה לראות בו סימן לחוסר מוסריות. מתקופה זו, רבות החלו לעבוד כקבלניות עצמאיות, במטרה להישאר אנונימיות יותר והרחק מעין הציבור, ובכך להימנע מזלזול ציבורי ומצעדים משפטיים.

כיום, המקצוע של נערות ליווי משתנה מאוד בין מדינות שונות. במדינות מסוימות, כגון ארצות הברית, קנדה ובריטניה, הזנות אינה חוקית, ומי שנתפס עוסק בזנות עלול לעמוד בפני אישומים פליליים. מדינות אחרות, כמו הולנד, חלקים מסוימים של גרמניה וחלקים שונים של מזרח אירופה, הפכו את הזנות לחוקית וחלקן אף הקימו בתי בושת מוסדרים שבהם עובדות המין יכולות לפעול בצורה בטוחה יותר ולהגן על זכויותיהן.

למרות הסטיגמה סביבו, עדיין יש ביקוש לשירותיהן של נערות ליווי. זה כנראה בשל העובדה כי המקצוע מציע חברות ומין עם מישהו על בסיס לטווח קצר, ועבור אלה שאינם מוכנים להתחייב למערכת יחסים, זה יכול להיראות כאופציה אטרקטיבית. מחירי השירותים משתנים באופן משמעותי בין מדינות וערים, אך גם במדינות בהן הזנות אינה חוקית, עדיין יש ביקוש ועניין רב בשירותים שנערות ליווי יכולות לספק.

מבחינת סיכויי הקריירה להפוך לנערת ליווי, היא אינה נתפסת כמקצוע נחשק בשל אופיו השנוי במחלוקת. ישנם כמה סיכונים שמגיעים עם להיות נערת ליווי, כגון להיות בסיכון להידבק זיהום המועבר במגע מיני, או רק את הסיכון להיעצר אם הזנות אינה חוקית באזור. יתר על כן, היא גם נושאת סטיגמה רבה, המקשה על מי שעבדו בזנות למצוא תעסוקה אחרת.

לסיכום, המקצוע של נערות ליווי קיים כבר מאות שנים והוא חלק ממדינות רבות ושונות, אם כי מעמדו משתנה מאוד בין חברות שונות. זהו מקצוע שנוי במחלוקת ולעתים קרובות מסוכן, ומי שבוחרת לעבוד כנערות ליווי צריכה להיות מודעת לסיכונים הכרוכים בכך. למרות זאת, תמיד יהיו אנשים המעוניינים בשירותים אלה, ולכן כל עוד יש לקוחות יהיו גם נערות ליווי כדי לענות על הצרכים שלהם.

בלוג סקס women-s.net כתבות נוספות

נערות ליווי: לחקור את העולם השנוי במחלוקת של חברות להשכרה

נערות ליווי: לחקור את העולם השנוי במחלוקת של חברות להשכרה

נערות ליווי, הידועות גם בשם נערות ליווי, הן אנשים המספקים שירותי חברות בתשלום. הם חלק מתעשיית המין והשירותים שלהם נעים בין פשוט ליווי לקוחות לאירועים…

חיפה: עיר הגיוון עוצרת הנשימה בישראל

חיפה: עיר הגיוון עוצרת הנשימה בישראל

ישראל, מדינה קטנה במזרח התיכון, היא אולי לא המקום הראשון שעולה בראש כשחושבים על יעדי תיירות מובילים. עם זאת, בתוך המדינה הקטנה הזו מסתתרת פנינה…

לחקור את העיר התוססת והמגוונת של חיפה, ישראל

לחקור את העיר התוססת והמגוונת של חיפה, ישראל

נערות ליווי בצפון לאורך חוף הים התיכון של ישראל, שוכנת העיר הקסומה והעשירה מבחינה תרבותית חיפה. חיפה, המכונה "עיר הגבעות", היא העיר השלישית בגודלה בישראל…