בלוג סקס women-s.net

מהו פטיש מין?

מהו פטיש מין?

622 מילים

פטיש מיני הוא עוררות מינית אינטנסיבית מאובייקט או פעילות מסוימים שנחשבים בדרך כלל לא מיניים. זה יכול לכלול התנהגויות כמו קרוס-דרסינג, אוננות לחלק גוף מסוים או סוג מסוים של בגדים, או משיכה מינית חזקה לחפץ דומם או לישות לא אנושית, כגון עקבים, לטקס, פרווה או אפילו בלונים. למרות שלעתים קרובות נתפסים כטאבו, פטישים למין הם למעשה די נפוצים ויכולים להיות מגרים להפליא.

פטישי מין קיימים מאז ימי קדם. לדוגמה, ביוון העתיקה ובעיר המדינה ספרטה, חיילים התלבשו לפעמים כנשים כדי להשיג תחושה מוגברת של עוררות. ביפן, חוברות קומיקס פורנוגרפיות מציגות לעתים קרובות דמויות העוסקות במעשים מיניים עם חפצים כגון ציוד לבית הספר או חלקי גוף שבדרך כלל לא היו נחשבים ארוטיים. בתקופה האחרונה, ההגדרה של "פטיש מיני" הפכה רחבה יותר, עם קבלה מוגברת ונראות בתרבויות רבות ושונות.

יש מגוון גדול של פטישים מיניים, החל מפטישים נפוצים כמו BDSM (שעבוד, משמעת, שליטה/כניעה וסאדו-מזוכיזם) ומציצנות, וכלה בפטישים פחות נפוצים כמו אינפנטיליות פאראפילית, הכוללת משחק תפקידים כתינוק. בעוד שפטישים מיניים מסוימים עשויים לכלול פעילויות שאינן חוקיות או מסוכנות, כמו חייתיות או תקיפה מינית, אלה בדרך כלל אינם מקובלים או נהנים על ידי רוב האנשים. במקום זאת, לעתים קרובות רק אנשים מסוימים עוסקים בפעילויות אלה.

לא משנה איזה סוג של פטיש מיני, כל הפטישים כרוכים בהנאה עזה הנובעת מאובייקט, התנהגות או מצב מסוים שמעורר תחושה חזקה של עוררות מינית. אלה שחווים פטישים מדווחים לעתים קרובות על שביעות רצון רבה יותר ורמות גבוהות יותר של אינטימיות עם בני זוגם, שכן המין נחווה בצורה ייחודית. עבור אלה עם פטיש, זה יכול להיות תרגול מהנה ומשחרר להפליא.

סוגים שונים של פטישים

כאמור, יש מגוון רחב של פטישים מיניים, ומי שחווה אותם יש רמות שונות של עוררות מפעילויות שונות. לדוגמה, חלקם עשויים ליהנות ממשחק תפקידים, שבו שני אנשים לוקחים על עצמם את התפקידים של דמות או סיטואציה טעונה מינית מסוימת. אחרים עשויים להתעורר מהתחושה של חומר מסוים, כגון עור או לטקס, ולהתנסות באביזרים ותלבושות העשויים מחומרים אלה על מנת להעצים את החוויה שלהם.

דוגמה נוספת לפטיש מיני היא מציצנות, או פעולה של צפייה במישהו מבצע מעשים מיניים ללא ידיעתו או הסכמתו. פטיש פחות מוכר הוא מיראז'ים מציצניים, שבהם הצופה מדומיין להיות מעורב בפעילות, אך ללא כל מגע פיזי או תקשורת. אחרים עשויים ליהנות מפינ-אפים ו / או צורות אחרות של אמנות ארוטית, כמו גם ממגוון פעילויות מיניות הכוללות פרטנרים מרובים.

ברמה פחות מינית או יותר פטישיסטית, אנשים מסוימים עשויים למצוא גירוי מיני כאשר הם לובשים בגדים מסוימים, כגון מדים או הלבשה תחתונה. פעילויות אלה נעשות בדרך כלל עם שותפים בהסכמה. אחרים עשויים למצוא פעילויות כמו מכות או שעבוד כמעוררות ומגרות מאוד, ואם הן נעשות בצורה בטוחה ובהסכמה הן יכולות להיות מספקות ומהנות להפליא.

מהו פטיש דומם?

פטישיזם דומם הוא סוג של פטיש מין שבו אדם מתעורר מחפץ דומם. זה יכול להיות כל דבר, החל מנעל, דובון או בובה, כרית מושב או אפילו משהו שגרתי כמו שקית צ'יפס. פטישיזם דומם נחשב לסוג של פאראפיליה, או עוררות מינית לא טיפוסית, והוא יכול לבוא בדרגות של עוצמה. בנוסף, פטישיזם דומם נתפס לעתים קרובות כנבדל מפטישים אחרים מכיוון שהוא בדרך כלל אינו כרוך במגע פיזי עם בן זוג.

למרות שנחשב בדרך כלל נדיר, מחקרים הראו כי לרוב הגדול של האנשים יש צורה כלשהי של פטיש דומם. החפצים הפופולריים ביותר המשמשים לפטישים אלה הם נעליים ורגליים, אם כי כמעט כל חפץ יכול לשמש כאובייקט פטיש. בנוסף, פטישיזם דומם יכול להיות קשור לפעילויות טרנסגרסיביות או קינקיות כגון BDSM או סגידה לרגליים, אך יכול להיות גם פעילות בודדת, כאשר הפנטזיות המיניות של האדם הן המקור העיקרי לעוררות.

למי שנהנה מפטישים דוממים יש בדרך כלל קשר רגשי ו / או מיני אינטנסיבי לאובייקט. עם זאת, למרות שפטישים מסוג זה יכולים להיות יצירתיים ומהנים להפליא, חשוב להיות מודעים לכך שעיסוק בפעילויות עם חפצים מסוימים, כגון מכשירי חשמל, יכול להיות מסוכן, ויש לעשות זאת בזהירות רבה.

שאלות נפוצות

ש: האם זה נורמלי שיש פטיש מין?
ת: זה נורמלי ובריא לחלוטין לקיים פטיש מיני, אם כי חשוב להיות מודעים להסכמת המעורבים. אם הפטיש כרוך

בלוג סקס women-s.net כתבות נוספות

עולם הבלוגים של סקס: סקירה מקיפה

עולם הבלוגים של סקס: סקירה מקיפה

בעידן הדיגיטלי של היום, האינטרנט הפך לפלטפורמה עצומה ומגוונת לשיתוף רעיונות, חוויות ודעות במגוון רחב של נושאים. אחד הנושאים הפופולריים והשנויים ביותר במחלוקת בעולם המקוון…

מועדוני חשפנות: מבט מקרוב על ההיסטוריה, האבולוציה והמחלוקות שלהם

מועדוני חשפנות: מבט מקרוב על ההיסטוריה, האבולוציה והמחלוקות שלהם

האזכור של מועדוני חשפנות מעורר לעתים קרובות תגובות מעורבות. יש הרואים בהם סוג של בידור וסמל לחופש וביטוי, בעוד שאחרים רואים בהם מחפיצים ומשפילים כלפי…

עלייתן של נערות ליווי: הצצה לעולם החברות היוקרתי

עלייתן של נערות ליווי: הצצה לעולם החברות היוקרתי

בשנים האחרונות, המונח "נערות ליווי" הפך מוכר ומקובל יותר בחברה. נשים אלה, המציעות את חברתן וחברתן תמורת תשלום, היו מושא לסקרנות ולמחלוקת. עם זאת, יש…